_MaKaRa_
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

_MaKaRa_

UMARIZ İYİ VAKİT GEÇİRİRSİNİZ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Baros: Galatasaray'ın kalitesi işimi kolaylaştırıyor

YazarMesaj
Desinq_ßy_Admin
ADMiN
ADMiN
Desinq_ßy_Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 208
Lakap : Desinq_ßy_Admin

Baros: Galatasaray'ın kalitesi işimi kolaylaştırıyor Empty
MesajKonu: Baros: Galatasaray'ın kalitesi işimi kolaylaştırıyor   Baros: Galatasaray'ın kalitesi işimi kolaylaştırıyor Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 1:52 pm

Galatasaray'ın Çek futbolcusu Milan Baros, TamSaha Dergisi'ne verdiği röportajda Galatasaray'ın kalitesinin işini kolaylaştırdığını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın golcü futbolcusu Baros, Türkiye Futbol Federasyonu'nun(TFF) resmi yayın organı TamSaha Dergisi'ne birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Baros röportajının ayrıntıları şöyle:

-Euro 2004'te Gol Krallığı ve 2005'te Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan bir oyuncunun Turkcell Süper Lig'de oynamasından duyduğumuz memnuniyeti belirterek başlayalım ve hemen Banik Ostrava'da parlayıp Liverpool'a transfer olduğun günlere dönelim. Henüz 21 yaşındayken Dortmund, Juventus ve Inter'in transfer listesine girebilmen önemliydi. İlk sorum, o yaşta bu denli ön plana çıkmayı nasıl başardığın?

18-19 yaşımda profesyonel oldum ve 3 yıl boyunca Banik Ostrava'nın A takımında oynadım. Bu süreçteki performansımla birçok takımdan transfer teklifleri aldım ama Liverpool'unkini değerlendirdim. Çünkü küçük yaştan beri hayalim İngiltere'de futbol oynamaktı.

-Liverpool'da bir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamana karşın sürekli oynayan bir futbolcu olamadın. Ardından Aston Villa'da da benzer sıkıntıları yaşadın. İngiltere'de aradığını bulamadığını söyleyebilir miyiz?

Futbolda böyle şeyler oluyor. Beni her iki takıma götüren teknik direktör de kısa zaman sonra takımdan ayrıldı. Yeni gelen teknik direktörler de kendi tercih ettikleri oyuncularla takımlarını kurmak istedi. Fakat ben hem Liverpool'da hem de Aston Villa'da takımın gol kralı oldum. Dolayısıyla İngiltere'de geçirdiğim dönemi kariyerimdeki bir düşüş ya da mutsuz yıllar olarak değerlendirmiyorum.

-Ardından bir Lyon deneyimin var ve talihsiz bir olayla son buluyor. Orada ırkçılıkla suçlanmıştın. Bu konuda neler söylersin?

Ne yazık ki medya dünyanın her yerinde olmayan şeylerden kendisine malzeme çıkartıyor. Bu kesinlikle doğru değil. Ben yurtdışı kariyerimde oynadığım tüm kulüplerde son derece mutlu oldum ve hiçbir kulüpte ya da ülkede hiçbir oyuncuyla aramda sorun yaşanmadı. Lyon'da daha fazla kalmak istemememin tek nedeni vardı; o da daha fazla oynuyor olmayı istemek. Lyon'da bana tanınmayan şansları başka bir kulüpte aramayı arzu ettim.

-Kulüp takımlarındaki gol performansına baktığımızda 3-4 maçta bir gol atabildiğini görüyoruz. Oysa Çek Milli Takımı'nda iki maçta bir gol atıyorsun. Bu farkı nasıl açıklayabilirsin?

Oynadığım kulüplerde başarılı olduğum için milli takım kadrosuna davet edildim. Form seviyemin yüksekliği nedeniyle de her iki maçta bir gol atma şansına sahip oldum. Ama oynayıp oynayamamak teknik direktörün tercihine bağlı bir şeydir. Kulüp takımlarında bazı maçlarda fazla süre alamadığınız için atamadığınız goller, sizin ortalamanızı doğal olarak düşürür.
https://makara.yetkinforum.com

Baros: Galatasaray'ın kalitesi işimi kolaylaştırıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Baros devleri solladı